نویسنده کتاب: استاد تقی زاده موضوع کتاب:
امتیاز

لینک خرید پستی

buy

با توجه به اینکه کنکور کارشناسی ارشد و دکتری بصورت تستی برگزار می شود آمادگی برای چنین آزمون مهم و سرنوشت سازی آنهم در شرایط مشابه دارای اهمیت فراوانی است، علی الخصوص درسی همچون زبان که دارای دشواریهای خاص خود است. یکی از عوامل اصلی موفقیت در درس زبان کار و تسلط بروی تست است. توجه داشته باشیم مادامی که داوطلب ارشد دارای تسلط بسیار خوبی بر مباحث زبانی همچون لغت ، گرامر و درک مطلب باشد اما تسلط بر تست نداشته باشد عملا در این آزمون ره بجایی نخواهد برد چون قطعا با مساله ای بنام کمبود وقت مواجه خواهد شد. با درک این واقعیات بر آن شدیم تا منبعی استاندارد متشکل از تستهای لغت و گرامر جمع آوری نموده و در آن به تحلیل اینگونه تستها بپردازیم. در آغاز کلام لازم به ذکر است اگر قصد دارید در آزمون زبان درصد قابل توجهی کسب نمایید پیشنهاد می شود ابتدا بسته زبان ارشد سنجش و دانش بطور کامل مطالعه نمایید تا مطالب بطور مطلوب دریافت شود.

در فصل اول این کتاب ابتدا از لغت سخن گفتیم در ابتدای هر درس فلش کارتهایی آماده شده تحت عنوان “لغات ضروری که هر داوطلب باید بداند” بعد از مطالعه و تسلط بر این لغات داوطلب می تواند اقدام به پاسخگویی تستهای مربوطه بنماید و پس از پاسخگویی جواب خود را با گزینه صحیح که بعد از تستها می آید مطابقت دهد پاسخنامه ی تستها بصورت کاملا تشریحی و توصیفی است. در انتهای فصل اول جدولی از پسوندها ، پیشوندها و ریشه های کاربردی می آید که توصیه می شود حتما داوطلبان گرامی بر آنها مسلط باشند.

فصل دوم به گرامر اختصاص دارد. در ابتدای هر درس بخشی تحت عنوان رازنامه می آید که در آن نکات گرامری مرتبط در قالب رازهای گرامر بیان می شود. پس از تسلط بر راز ها داوطلب می تواند نسبت به پاسخگویی سوالات اقدام نموده و بلافاصله بعد از این تستها پاسخنامه تشریحی و ترجمه متنها نیز گنجانده شده تا داوطلب بتواند گزینه صحیح را از آنجا کنترل نماید علاوه بر راز نامه ها در انتهای هر فصل در صورت لزوم در مورد تستهای توضیحاتی نیز داده شده است.در انتهای بخش گرامر لیستی از افعال دوکلمه ای آمده که دانستن آن می تواند برای داوطلبین گرامر مفید فایده باشد.

نکته بسیار مهمی که دوستان گرامی باید مد نظر داشته باشند اینست که برای موفقیت در آزمون نباید به یکبار مطالعه این کتاب بسنده نمایند بلکه این مطالب باید چندین بار مطالعه شود بلکه این مطالب باید چندین بار مطالعه شوند.

اما شاید این سوال پیش بیاید که چرا این مجموعه “راز” نامگذاری شده و وجه تسمیه ی آن چیست؟ دانستن این مطلب خالی از لطف نیست که پس از اینکه داوطلب بر مباحث لغت و گرامر مسلط شد باید حتما تست نیز کار کند تا به اصطلاح قلق تست را بدست را آورد. با توجه به تجربه ای که در طول سالیان متمادی تدریس در مقاطع مختلف بدست آورده ام این مهم مانند رازی است که همه بدنبال آن هستند چنانکه وقتی از تستهای ۱۳۸۵ شروع می کنید و به انتها می رسید گویی رازی در این تستها نهفته بوده و از این پس از عهده تستهای اینچنینی براحتی بر خواهید آمد که به اصطلاح به آن اعتماد بنفس نیز گویند.

مطالعه و تسلط این کتاب به داوطلبان ارشد گروههای وزارت علوم . وزارت بهداشت و داوطلبین دکتری داخل توصیه می شود.

لینک خرید پستی

buy

یک دیدگاه بگذارید.